Stor Perdeleriniz Artık Kirlenmeyecek !

Stor Perdeleriniz Artık Kirlenmeyecek !

Stor Perdeleriniz Artık Kirlenmeyecek !

Evlerimizde ve Ofislerde en çok tercih ettiğimiz perde türü stordur. Stor perdeler, hem kullanımı hem de temizliği açısından oldukça kolaydır. Bu sebeple de sadece evlerde değil, çoğu iş yerinde de stor perde tercih edilir. Genel olarak stor perde çeşitleri, zebra ve farklı desenlerde olabilmektedir.

Stor Perde Nasıl Temizlenmelidir ?

Çoğu zaman, evde kişiler kendi imkanları ile stor perdelerini temizleyebilirler. Öte yandan, pek çok yıkama ve temizleme şirketleri de stor perdelerin temizliğini üstlenmektedirler. Bu nedenle de aslında, diğer perde türlerinden daha kolay bir şekilde temizlendiği için de stor perdeler sıklıkla tercih edilir. Renkleri ve modelleri değişebilen, stor perdelerin altına dantel motifler eklenebilen ve daha farklı pek çok modele sahip olabilen bu perdeleri evde temizlemek isteyenler için birkaç öneri sunulabilir;

Öncelikle bu perdeler asla, kimyasal temizleyiciler ile temizlenmemelidir. Bu kimyasal temizleyiciler, perdelerin kumaşlarına ve kalitesine zarar verecektir. Kimyasal temizleyiciler yerine nemli bezler tercih edilebilir.
Bir diğer öneri ise, elektrik süpürgesi ile perdelerin tozunu almak olacaktır. Bu şekilde kolay bir şekilde perdelerin temizliği sağlanabilir.

Zebra Perde Nasıl Temizlenmelidir ?

Zebra perdeler de, şekil itibari ile stor perdelere benzediği için temizliği oldukça kolaydır. Aynı şekilde nemli bez ve elektrik süpürgesi bu perdeler içinde uygulanabilecek temizlik yöntemlerindedir. Stor perde yıkama şirketlerinin günümüzdeki fazlalığı nedeni ile de oldukça uygun fiyatlara perdeler temizlettirilebilir.

Perdelerin temizliği nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak nemli bez ve elektrikli süpürge dışında verilebilecek cevap, açık ve geniş bir alanda stor perdelerinizi fırça yardımı ile yıkayabilmektir. Halı yıkar gibi perdeleri yıkamak mümkündür. Fakat asla perdelerin katlanmaması ve karışmaması gerekmektedir. Aksi takdirde perdelerin formu bozulacaktır.