Koyu Renk Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Koyu Renk Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Koyu Renk Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Koyu renk ruj sürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı...

Pürüzsüz Bir Başlangıç

Dudaklarındaki kuru bölgeler ve parçalar koyu renklerle ortaya daha çok çıkar. Bu yüzden parçalı bir dudak peelingiyle hem dudaklarını pürüzsüzleştir hem de canlandır.

Yumuşatıcı Bakım

Koyu renk rujları uygularken dudağında kayması ve daha eşit bir sonuç ortaya çıkması için dudak bakımı uygulamalısın.

Sınırlarını Çiz

İster rujunu sürmeden önce dudaklarını şekillendirmek için ya da daha kolay geliyorsa Gigi Hadid gibi rujunu sürdükten sonra çevresinden geçerek sınırını çiz. Bu adım gün içinde rujun dağılmamasına ve düzgün olmayan ruj kenarlarını toparlamana yarayacak.

Pudra Desteği

Saten bitişli bir ruj sürüyorsan rujunu sürdükten sonra üzerine ince bir peçete yerleştir ve peçetenin üzerinden dudaklarına transparan pudra uygula. Ardından peçeteyi kaldırdıktan sonra ikinci kat rujunu uygula. Bu adım rengin daha kalıcı olmasını sağlayacak.

Mükemmel SonYassı uçlu bir fırçaya alacağın concealer’ı elinin titrediği anlaşılan bölgeleri kamufle etmek için kullanabilirsin. Sınıra en yakın bölgeden geçeceğin keskin bitişli concealerı daha sonra dikkatlice parmaklarınla cildine yedir ve mükemmel dudaklarının tadını çıkar!

Bonus: Dişlere Dikkat!

Dudaklarındaki rujun dişlerine bulaşmaması için ufak bir ipucumuz var. Rujunu sürdükten sonra dudaklarını işaret parmağının çevresinde kapat ve sonra parmağını yavaşça dışarı çek. Daha sonradan dişlerine bulaşacak olan ruj kalıntıları parmağına tutunarak çıkacak ve bu problemi ortadan kaldıracak!