Karanfilli Su Kürü

Karanfilli Su Kürü

Karanfilli Su Kürü

Doğal bir toksin söktürücü olan karanfil ve tarçının faydalarını açıklıyoruz! Ayrıca kilo vermenize de yardımcı olan bu kür sayesinde, fazla kilolarınızdan da kurtulmuş olacaksınız...

Karanfilli su aynı zamanda güçlü bir antiseptik özelliği olan bir karışımdır. Bu sayede vücutta ki mikropları temizler ve vücutta ki zararlı toksinleri dışarı atmada yardımcı olur. Aynı zamanda karanfil mide bulantısı ve diş eti hastalıklarına karşı da oldukça faydaları olan bir baharattır. Bunların yanında iyi bir idrar söktürücüdür. Karanfilli suyun zayıflamaya olan faydalarını da unutmamak lazım..

Malzemeler: 

  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 yemek kaşığı karanfil
  • 1 yemek kaşığı zencefil kökü
  • 2 su bardağı su

 

Zayıflatıcı Karanfilli Su Nasıl Hazırlanır?

Yukarıda yazılı ölçülerde çubuk tarçın, zencefil kökü ve karanfil bir demliğin içerisine konulur. Üzerine 2 su bardağı suyu ilave edin ve tıpkı çay demler gibi demlemeye bırakın. Hazırlamış olduğunuz karanfilli su karışımından sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa öğünlerden yarım saat kadar önce için.

Faydaları Arasında; Karanfilli su metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir. Aynı zamanda vücutta ki toksinlerin atılmasında ve yağ yakımında kolaylık sağlar. Dipnot: Karanfil kürünü uygularken çok yağlı, şekerli ve mayalı hamurlu gıdalardan uzak durursanız çok daha hızlı ve etkili sonuçlar alacaksınız.