Dökülen Saçlarına Veda Etme, Gür Saçlara Merhaba De !

Dökülen Saçlarına Veda Etme, Gür Saçlara Merhaba De !

Dökülen Saçlarına Veda Etme, Gür Saçlara Merhaba De !

Dökülen saçlarını kurtarmanın bir yolu yok mu sence ? Hayır Var! Doğru bakımla saçlarını kurtarabilir ve güçlendirebilirsin.

Sağlık sorunlarını gider, saçların dökülmesin!

Saç dökülmesi için atman gereken ilk adım sağlık sorunlarını gidermek olmalı. Mesela kansızlık, demir eksikliği, B12 eksikliği gibi sorunlar saçlarını dökülmesine neden olabilir. İlk önce bu sorunları doktora danışarak tedavi etmelisin.

Düzenli yaşamla gürleşen saçlar!

Sadece bakımla tedavi ederek değil, sağlıklı beslenerek, içerden de saçlarını gürleştirebilir, dökülmesini engelleyebilirsin. Ayrıca spor yaparak, stresten uzak durarak da dökülmelere engel olabilirsin. Uyku saatlerine de dikkat etmeli, uykunu yeterince aldığına emin olmalısın.

Saçlarının güçlenmesine destek ol!

Saç dökülmesinin engellenmesine ve büyüme aşamasındaki saçların güçlenmesine yardımcı olduğu bilinen Arginine proteininden faydalanabilirsin. Arginine proteini saçlarına kuvvet verdiği gibi koparak dökülmeleri de minimuma indiriyor.

Saç derini temiz tut!

Saç derisi temizliği saç dökülmesine engel olmak konusunda çok önemli. Hava kirliliği, toz, egzoz dumanı gibi nedenlerden dolayı saç derimizde birikmeler olabiliyor. Bu nedenle saç derinin nefes alması için temiz tutmaya özen göstermelisin. Saç derinin temiz olması için de kullanacağın ürünleri doğru seçmen gerekiyor.