50'li Yaşlarınızdaysanız Cilt Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?

50'li Yaşlarınızdaysanız Cilt Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?

50'li Yaşlarınızdaysanız Cilt Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?

50'li yaşlara geldiyseniz ne mutlu size! Nice uzun ve sağlıklı yıllarınız olsun.Fakat cildinize iyi bakıyor musunuz sizce ? 

Menopoza Karşı Önlem Aldınız Mı?

Menopoz 50’li yaşlarda hemen her kadını etkiler ve ortaya çıktığında östrojen ciddi anlamda düşer. Bunun sonucu olarak da kolajen üretimi keskin bir düşüş yaşar. Tüm bunlar daha kuru bir cilt anlamına gelmektedir. Dolayısıyla cildinizi nemlendiren ve kolajeni artıran ürünlere yönelmeniz gerekir. Ayrıca yüzünüzü yatmadan önce yıkayıp sabah yıkamayı atlayarak da nemlenmeyi sağlayabilirsiniz.

Antioksidan Kullanıyor Musunuz ?

Araştırmalar iltihaplanmanın yaşlanmayı hızlandırdığını göstermiştir. Bu nedenle sabaha iltihap yatıştırıcı antioksidanlarla başlamak gereklidir. Bu antioksidanlar hem serum ve kremlerden elde edilmeli hem de yiyeceklerden vücuda alınarak takviye edilmelidir.

Güneşten Korunuyor Musunuz?

Güneş koruması, cildin altında oluşan yaşlanma hasarlarını durdurmaya yardımcı olur. Bu nedenle özellikle cildiniz kuruysa zengin koruyucular içeren bir güneş koruyucu nemlendirici seçin. Hatta bunu uygulamadan önce ekstra bir nemlendirici kullanarak cildinizdeki nemi arttırabilirsiniz.

Göz Kremi Olmazsa Olmaz!

Şimdiye kadar pek ciddiye almadıysanız, artık alın ve bunu bir rutin haline getirin. Koyu halkaları ve kaz ayaklarını atlatmayı başarsanız bile bu 10 yıl içinde kolajen kaybı nedeniyle cildinizde buruşmalar yaşanacak. Bu nedenle göz çevreniz için retinoidler, peptidler veya glikolik asit gibi kolajen destekleyiciler içeren bir ürün seçin.

Cildi Doğru Temizlemek Önemli

İyi bir cilt temizleyicisi hemen her şeyden önemlidir. Çünkü bu, yaşlanma karşıtı tedavilerin daha etkin bir şekilde nüfuz etmesine olanak sağlayan temiz bir tuval yaratmanıza yardımcı olur.